Проект “Здай батарейку – врятуй крота”

На Україні, на жаль, відсутня централізована система збору відпрацьваних батарейок та акумуляторів. Викидання цих речей призводить до величезного забруднення довкілля. На Маловисківщині, завдяки координатору проекту Леоніду Жовтило, зроблено великий вклад для встановлення контейнерів по збору батарейок.Відпрацьовані батарейки й акумулятори – це дійсно проблема, масштаби якої більші, ніж може здатися на перший погляд. Адже із сміттєвого відра вони потрапляють на звалища, де під впливом різних фізико-хімічних чинників і процесів починають забруднювати довкілля. Хоч, як підраховано науковцями, частка батарейок й акумуляторів у побутовому смітті менша 0,005 % від абсолютної ваги сміттєвої маси в Україні, проте ці піввідсотка продукують близько 50% всіх токсичних речовин, що присутні в даній сміттєвій масі. Лише одна “пальчикова” батарейка може забруднити важкими металами близько 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води, оскільки містить в собі значну кількість різних металів (літій, ртуть, кадмій, нікель, марганець, цинк, свинець та ін.). Далі ці важкі метали потрапляють в грунтові води, а також накопичуються в рослинах та живих організмах, що рано чи пізно призводить до їх попадання в організм людини, що наносить суттєву шкоду її здоров’ю.
За ініціативи районної ради стартува екологічний проект “Очистимо Україну – утилізуємо батарейки”. Його розроблено та реалізується на підтримку Всеукраїнської громадської екологічної ініціативи з такою ж назвою. В кількох місцевих магазинах та Маловисківській районній бібліотеці встановлено контейнери для збору відпрацьованих батарейок.
Пункти прийому відпрацьованих батарейок знаходяться за адресами: редакція газети “Маловисківські вісті”, вул..Шевченка,62, магазин “Реал”, вул.40 років Жовтня, “Торговий дім “Новий світ”, вул.Шевченка, “Господарчі товари” (ПП Кальніцький), вул.40 років Жовтня, “Євростиль”, вул.Жовтнева, “Господарчі товари” (ПП Сінкевич), вул.Леніна, магазин “ЦифроТех”, вул.Шевченка, районна бібліотека ім. Л.Українки, вул.Жовтнева.


Флеш-моб у Малій висці: “Наше місто – Мала Виска, Наше місто – чистий дім!”