Історія створення

Як все починалося

Громадська організація «Фонд розвитку ініціативи громади» була створена та зареєстрована у вересні 2013 року як недержавна, не прибуткова організація, яка об’єднала не байдужих та ініціативних громадян, що прагнуть спільно діяти, допомагати у розвитку ініціатив громадян, покращувати своє життя і життя громади.

Підґрунтям для створення громадської організації стала діяльність ініціативної групи, в яку об’єдналися державні службовці, службовці органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій Маловисківського району з метою розробки та реалізації мікро-проектів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та проектів Кіровоградського обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

З 2008 по 2012 рік за сприяння представників ініціативної групи в рамках Проекту ЄС/ПРООН МРГ в Маловисківському районі було реалізовано 12 мікропроектів на загальну суму понад 2 млн. грн.

З 2009 року при Маловисківській районній раді було створено Маловисківський районний ресурсний центр розвитку громад, який надавав консультації та проводив навчання для громадських організацій, керівників органів місцевого самоврядування та представників місцевих громад з різноманітних аспектів управління громадами, організацією та розвитком громад, розробкою програм розвитку територій, розробкою та написанням проектів розвитку. Представники ініціативної групи входили до складу Маловисківського районного ресурсного центру розвитку громад, який за результатами конкурсу, оголошеного у 2010 році Проектом ЄС/ПРООН МРГ, було визнано кращим в Кіровоградській області.

За період діяльності ресурсного центру органами місцевого самоврядування Маловисківського району та громадськими організаціями було розроблено та отримано гранти від Кіровоградського обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування (9 проектів на загальну суму 350 тис. грн.), Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування (1 проект загальна вартість 700 тис. грн), Програми «Посилення впливу громадського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» (1 проект загальна вартість 22 тис. грн).

Офіційне створення

З вересня 2013 року актив ініціативної групи виступив з пропозицією про створення ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» зі статусом юридичної особи та продовжити роботу над розвитком громад, сприянням органам місцевого самоврядування в розробці програм економічного та соціального розвитку територій, як громадське об’єднання.

З 2012 року партнером ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» є ГО «Інститут соціокультурного менеджменту» м. Кіровоград, завдяки співпраці з якою, в Маловисківському районі впроваджується проект по створенню Центрів місцевої активності на базі сільських бібліотек та сільських будинків культури.

У грудні 2014 року проект ГО «Інститут соціокультурного менеджменту» м. Кіровоград та ГО «Фонд розвитку ініціативи громади»: «Створення центрів місцевої активності на базі сільських будинків культури та бібліотек», що реалізовувався у партнерстві з Маловисківською районною радою, отримує диплом ІІ ступеню у Конкурсі оголошеному Міністерством регіонального розвитку та Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування 2014» (номінація: Влада, громада, партнерство, діалог, співпраця).

З січня 2014 ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» стає членом Всесвітньої мережі громадських організацій, що займаються розвитком громад European Community Organizing Network – ECON.
 

лого 2018

Повне найменування: громадська організація «Фонд розвитку ініціативи громади».

Скорочене найменування: ГО «ФРІГ».

Повне найменування англійською: NGO «Development fund community initiatives».

Скорочене найменування англійською: NGO «DFCI».