«Молодіжні «агенти» позитивних змін»

Цікавим та насиченим на позитивні враження виявився виїзний семінар для членів учнівського парламенту загальноосвітніх закладів Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади, що проходив на території Старобогородчанської сільської об’єднаної територіальної громади Івано-Франківської області.
В перший день приїзду шість представників учнівського самоврядування Маловисківської ОТГ зустрілись з однолітками в приміщенні сільської ради Старобогородчанської ОТГ де мали змогу ознайомитись з досвідом роботи як керівництва сільської ради, так і учнів громади, а також поділитися своїми здобутками та проектною діяльністю. Після вступної презентативної частини в цікавій ігровій формі учні перезнайомились між і собою, розділились на дві команди і прийняли участь у майстеркласі зі створення двох тематичних анімаційних роликів. Робота над мультиками сприяла формуванню дружної атмосфери.
На другий день спільна делегація учнів Старобогородчанської ОТГ та Маловисківської ОТГ відвідали Більшівцівську ОТГ, що знаходиться в сусідньому районі і на території якої повноцінно діє опорна школа. Приємним, змістовним та надихаючим виявилось спілкування з директором школи пані Наталією Самочко. Відчувалось, що пані Наталія вміє знаходити спільну мову з дітьми і організовує роботу школи по новому, з орієнтуванням на дитину, на потреби і бачення дітей. Школа займається проектною діяльністю, про що свідчить наявність сучасних предметних кабінетів, окремої кімнати для учнівського врядування, суперового спортзалу, а головне, все що відбувається в школі, все відбувається на основі консультацій з дітьми, батьками та вчителями.
В школі діє проект з роздільного збору сміття, в школі діє художня студія, в школі працюють інструментальні гуртки, школа має сучасну комп’ютерну техніку. Вся наша делегація була у захваті і діти багато чого дізнались і готові запроваджувати у своїх школах.
Не менш захоплюючим були відвідини місцевого Храму та спілкування з місцевим священиком, який за власної ініціативи організував на території села Більшівці роздільний збір твердих побутових відходів, спільно з місцевою владою встановили до десятка майданчиків з урнами для роздільного збору ТПВ. Зібране сміття продається, а на виручені кошти закуповують дерева та кущі і висаджують у селі. Чим не приклад для наслідування?
А далі організатори, ГО «Агенція розвитку громад Богородчанського району», голова ГО пан Тарас Рашкевич, підготували низку цікавих захоплюючих пізнавальних екскурсій: діти всі разом мали змогу відвідати Галицький Національний парк, будівлю Галицького замку, відвідати місцеву електростанцію із сонячних батарей. Здійснити цікаву подорож до міста Івано-Франківськ де впили кави у громадському ресторані «URBAN SPACE», організованому місцевими підприємцями за ініціативи ГО «Тепле місто» і 50% прибутку від якого йде на реалізацію громадських ініціатив зі створення комфортних умов проживання в м. Івано-Франківськ. Відвідати вежу Івоно-Франківської ратуші та помилуватись краєвидами міста з висоти пташиного польоту. Апогеєм та фіналом поїздки стали відвідини Манявського Скиту та невеликий підйом у гори Карпати.
Всі три дні спілкування супроводжувались веселим сміхом, дружнім співом та добрими жартами. Коли під час прощання на очах дітей і Старобогородчанської ОТГ і Маловисківської ОТГ з’явились сльози, ми зрозуміли що зробили КЛАСНУ справу для теперішнього і майбутнього єднання України. На зворотньому шляху додому ми мали нагоду здійснити екскурсію по славетному місті Львів і ми цією нагодою скористалися.
Проект «Інвестиція в політичну грамотність учнів – майбутній розвиток об’єднаних територіальних громад» реалізується ГО «Агенція розвитку громад Богородчанського району» Івано-Франківської області у партнерстві з ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» Кіровоградської області в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО Центр «Жіночі перспективи» м. Львів та БФ «Центр громадських ініціатив» Закарпатська обл., за фінансової підтримки Європейської Комісії.
«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейської Комісії. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу».

Ми віримо у зміни, ми змінимо країну

Ми любимо свою країну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *