“Кооперативні «ОБРІЇ» Черкащини” або “Скажені вівці у Черепині”.

І знову група жителів сіл Паліївка та Олександрівка, що входять до Маловисківської об’єднаної територіальної громади, будучи учасниками проекту «Інструменти економічного розвитку сільських територій для об’єднаної громади», реалізуючи черговий етап проекту та з метою вивчення досвіду створення та діяльності обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів відвідали Черепинську сільську раду, Корсунь – Шевченківського району Черкаської області.
Сільський голова, Анатолій Пархоменко, разом з обласним керівником Черкаського обласного ресурсного центру ЄС/ПРООН МРГ Анною Бабковою та керівниками обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, провели для нашої делегації цікаву змістовну презентацію «кооперативного» руху в селі Черепин.
А починалось все досить просто, групі небайдужих жителів села набридло жити «стандартним» життям-існуванням і об’єднавшись вони вирішили створити кооператив, доречі, не маючи ні досвіду ні знань, але маючи велике бажання змінити своє життя на краще. Знайшли курси і пройшли навчання, при підтримці Проекту ЄС/ ПРООН були знайдені і додаткові грантові ресурси, що дозволило створити багатофункціональний обслуговуючий кооператив «Обрій» і придбати трактор, а надалі: сівалки, косарки, плуги, агрегати для висадки та збирання картоплі, і все більше і більше членів кооперативу. На сьогодні за бажанням жіночої частини членів кооперативу придбано сушарку, а в перспективі придбання комбайну для збору гарбузів: і плани, плани, плани. Вже в цьому році в селі з’явився кооператив з вирощення кролів, сімейні ферми з вирощення кіз та виробництва продукції, яка досить на високому рівні користується попитом міських жителів, у планах створення ягідних кооперативів.
Крім презентативної частини, ми мали змогу на власні очі побачити матеріальну базу кооперативів та поспілкуватись з їх членами.
Особливо гостям сподобався візит до кооперативного стада овець. Спочатку молоді баранці в кількості 16 осіб насторожено відносилися до такої кількості незнайомих людей. Але потім, без будь-якого остраху, зацікавлено і смирно слідували за групою. А наприкінці нашого візиту влаштували між собою неочікувані невеличкі перегони зі стрибками у висоту, трішки налякавши жіночу половину.


Висновок: Село може жити по новому, потрібно змінювати психологію сільського жителя та сприяти отриманню ними нових знань та знайомити з новими практиками. Сільські жителі заслуговують на достойне життя і тільки вони самі можуть його змінити на краще.
Проект наближається до фіналу, черговим етапом буде організація тренінгу – навчання для цільових груп проекту та спроби створити обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи у селах Маловисківської ОТГ. Висловлюємо ЩИРУ подяку креативним і сучасним керівникам сільських територій Вінниччини – Віктору Ольшевському та Черкащини – Анатолію Пархоменку за сприяння та партнерство у реалізації проекту. ДРУЗІ, ВИ СУПЕР КРУТІ!
Проект «Інструменти економічного розвитку сільських територій для об’єднаної громади» реалізується ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» у партнерстві з ГО «Реформи разом» м. Львів в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО Центр «Жіночі перспективи» м. Львів та ГО «Територія успіху» м. Кропивницький за фінансової підтримки Європейської Комісії.
«Цей документ здійснено за фінансової підтримки Європейської Комісії. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *