Дослідження громадської думки

Протягом березня – квітня 2018 року, представниками ГО «Фонд розвитку ініціативи громади», було проведено дослідження умов життя та якості послуг на території Маловисківської міської ОТГ Кіровоградської області.
Дослідження проводилось шляхом анкетування жителів громади за методологією ГО «Фонд Розвитку Місцевої Демократії», республіка Польща. Методика дослідження була розроблена представником польської сторони Цезари Тутковскі. За методикою дослідження: електронна випадкова вибірка, до опитування потрапили 362 основні домогосподарства Маловисківської громади та 106 домогосподарств резервного списку.
Дослідження Фонду було зосереджено на оцінці конкретних адміністративних послуг, дослідження стану місцевої інфраструктури, економіки, соціального розвитку в громаді, стану природного середовища, а також оцінки якості життя у Маловисківській міській об’єднаній територіальні громаді.
В опитуванні громадян було задіяно 12 анкетерів. Анкетерами було відмічено:
– на території громади слабо налагоджена адресна навігація домогосподарств;
– хоч анкетування було анонімним, у багатьох громадян виникали певні сумніви, щодо участі в опитуванні (не бажання, острах, перестороги);
– відмічено, що деякі громадяни брали анкети, але не завжди повертали анкетерам;
– більшість громадян проявляли громадянську позицію та відповідально ставились до опитування.
Дослідження умов життя в громаді, через опитування її жителів, це дієвий європейський інструмент, який сприяє налагодженню комунікації між місцевою владою та громадою. Тож маємо надію, що і в подальшому міська влада буде проводити такий моніторинг життя в громаді, а жителі громади будуть активніше сприяти його проведенню.
Проект реалізовано в рамках програми «DOBRE : децентралізація приносить кращі результати та ефективність», що фінансується програмою допомоги Американського Народу: USAID.
З результатами дослідження умов якості життя та якості громадських послуг можна ознайомитися за посиланням: https://mviskarada.gov.ua/files/Fayly_dlya_novostey_2018/Anketa_doslidjenya.pdf

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *