Були в місцях, де багато солі

«Стираємо стереотипи: децентралізація час діяти»
Делегація працівників Маловисківської міської ради ОТГ Кіровоградської області з візитом у відповідь відвідала Соледарську міську ОТГ Донецької області. Попередня тепла та дружня зустріч, яка відбулась на території Маловисківської ОТГ, сприяла тому, що в приміщенні міської ради Соледарської ОТГ зібралось керівництво та працівники апарату міської ради, депутати та члени виконкому а також керівники державного підприємства «Артемсіль», яке працює на території ОТГ.
Роботу круглого столу розпочав міський голова Соледарської міської ради Степаненко Олександр Миколайович, який привітав делегацію з центральної України та подякував за теплий прийом його працівників на території Маловисківської ОТГ.
В подальшому відбувся конструктивний діалог між представниками двох громад, лейтмотивом яких було налагодження співробітництва між представниками малого та середнього бізнесу, між молоддю та учнями шкіл обох громад, пошук можливостей спільної реалізації проектів, які б сприяли єднанню двох територіальних громад східної та центральної України.
Зі сторони Маловисківської делегації, перший заступник голови Маловисківської міської ОТГ Олександр Бакалінський запевнив учасників зустрічі, що громада Маловисківської міської ОТГ готова до співпраці і, як гарантії такої готовності, передав міському голові Соледарської ОТГ меморандум про співпрацю, підписаний Юрієм Гульдасом – міським головою Маловисківської міської ОТГ. Після зачитування тексту меморандуму секретарем міської ради Редченко Світланою Миколаївною, під оплески всіх присутніх, Соледарський міський голова Степаненко Олександр Миколайович також підписав меморандум про співпрацю. Завершився круглий стіл обміном презентативних подарунків.
В подальшому, учасники Маловисківської делегації у супроводі міського голови та його заступників відвідали спортивний комплекс підприємства «Артемсіль», дошкільний навчальний заклад та одну із шкіл міста Соледар. Потім делегація виїхала до Яковлівської сільської громади, де колишній сільська голова, а нині заступник міського голови Безсмертна Лариса Вікторівна ознайомила всіх учасників з результатами проектного підходу, який використовувався для розвитку територіальної громади села. Сучасно обладнана лікарська амбулаторія, сучасні, відремонтовані, комфортні приміщення сільської школи, дитячого садочка та сільського будинку культури (більярдна кімната, сучасний зал для заходів, суперовий кабінет завідуючої), справили приємне враження на нашу делегацію, а чудові патріотичні номери художньої самодіяльності вселили в наші душі віру, що Україна єдина від сходу до заходу.
Господарі підготували гостям приємний сюрприз – відвідини перлини міста Соледар – соляних печер, які не тільки вразили своєю величчю та багатогранністю, але і відновили сили та енергію всіх учасників делегації. Цікава та змістовна екскурсія, плани на розвиток територіальної громади, якими ділився міський голова, вселяли віру в те, що після припинення бойових дій Соледарська громада стане оздоровчим комплексом для всієї України.
Наступний день розпочався з переїзду до міста Святогірськ, духовної скарбниці східної України. Вже дорогою, маловищани, які чули про війну з розповідей наших хлопців- учасників АТО та телебачення, змогли відчути всю ту напругу, яка панує на Донбасі. Блокпости, перевірка документів, встановлення особи через Інтернет, зруйновані будинки та відновлені колись зірвані мости біллю відізвались в серцях і душах всіх учасників, і донеччан і маловищан. Відчуття суму допомогли розвіяти прекрасні краєвиди Святогірського монастиря. Помолились за мир, поставили свічки в Свято-Успенській лаврі.
Делегація Маловисківської ОТГ висловлює щиру подяку керівництву Соледарської міської ради за теплу, чудову, конструктивну зустріч та приємні два дні, проведені в колі друзів та колег. Керівникам проекту, громадським активістам Лілії Дуднік та Дмитру Кузнєцову дякуємо за чудову і суперову ідею проекту. Ми бажаємо, щоб на Донецькій землі та в цілому в Україні наступив мир, злагода і порозуміння. Всі учасники двох поїздок і до Малої Виски і до Соледару зійшлись на тому, що у нас, українців, набагато більше того, що всіх об’єднує, і ми й надалі готові руйнувати «міфи» про неможливість українців об’єднатися навколо національної ідеї. Угода про співпрацю підписана, тож надалі на обидві громади чекає співпраця та спільні проекти.
Обмін делегаціями став можливим завдяки проекту «Школа соціальної мобілізації: децентралізація час діяти», який реалізується ГО «Агенція «Відродження та розвиток» м. Бахмут, Донецької області в партнерстві з ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» м. Мала Виска, Кіровоградської області в рамках Всеукраїнського проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО Центр «Жіночі перспективи» м.Львів та ГО «Комітет виборців України» в Донецькій області за фінансової підтримки Європейської Комісії.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейської Комісії. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *