Тиждень ГО «Фонд розвитку ініціативи громади, під «парасолькою» ІСАР «ЄДНАННЯ». Частина 2

Протягом 26 – 28 листопада, члени ГО та наші партнери, на тренінгу зі Стратегічного планування, зробили SWOT-АНАЛІЗ сильних та слабких сторін громадської організації, визначили можливості та загрози для її успішної діяльності. Використовуючи технологію «Бостонської матриці», проаналізували ефективність заходів та проектної діяльності ГО. Проведений аналіз дав нам змогу визначитись із нашими баченнями та місією діяльності, сформувати цінності та принципи, цілі та завдання, які лягають в основу планування та подальшого нашого життя. Тренінг виявився досить складним, але в той же час, поставив перед нами питання, на які ми разом шукали відповіді: де ми є, і де хочемо бути? Ким ми є, і ким хочемо стати? Але головним постало питання, що потрібно робити, щоб рівень громадської свідомості, активності та участі у нашій громаді підвищився? Як потрібно працювати з громадянами, щоб рівень довіри до нас зріс, а відповідно і бажання створювати власний комфорт у громадян також зросли?
Поряд з цими питаннями, скориставшись порадами експерта, ми проаналізували наші Статутні зобов’язання, нашу структуру управління і вносимо якісні корективи. Не дивлячись на «академічність» тренінгу, учасники отримали масу позитиву,емоцій та впевненості в завтрашньому дні.
Вершиною захоплення стала участь наших представників у 5-щорічному Всеукраїнському Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства та 7 Конференції Фондів громад України. Цьогорічна тематика Форуму: ЗМІНЮЄМО.ВПЛИВАЄМО.ЄДНАЄМО, викристалізувалась з Указу Президента України, щодо створення «Ради з питань національної єдності».
НСК «Олімпійський», де проходив Форум, на два дні перетворився «комплекс позитивних змін». Локація «Олімпійський дворик» знайомила учасників з досвідом роботи соціальних підприємств, 31 тематичний круглий стіл для ознайомлення з практиками реалізації проектів від «Он-лайн платформи неформальної освіти в Україні» до проекту «Агенти змін-діти!». Локація «Хол чемпіонів»: зустріч з Міжнародними донорами, по 10 міні-тренінгів про роботу в Інтернеті; посилення спроможності ОГС, фандрейзенгові теми. Іще багато, багато,багато іншого цікавого, живого, практичного. Завдяки таким заходам громадянське суспільство в Україні стає сильним, професійним, супер-активним.
7 щорічна Конференція Фондів громад була наповнена теплом, світлом та бажанням позитивних змін, які випромінювали організатори та модератори Конференції, Володимир Шейгус(Виконавчий директор ІСАР «Єднання») та Оксана Руда (координатор Школи Фондів ІСАР «Єднання»). В той же час, учасники Конференції доповнювали позитивну атмосферу своїми успіхами та досягненнями у сфері розбудови Фондів громад, як інструменту розвитку міст, містечок, сіл та селищ України. Географія представлення на Конференції, практично всі областя України, засвідчила про великий потенціал Фондів громад. Конференція проходила у форматі майстер-класів, тож ми мали змогу отримати інструменти соціологічних досліджень потреб громад, майстер-клас від Норвезьких миротворців «Об’єднання пост конфліктних громад: досвід Норвегії та Балканського регіону». «Коло підтримки» – як інструмент філантропії в громаді» від Кайї Петрики, польська Академіїя розвитку філантропії в Польщі, Варшава. «Молодіжні банки ініціатив» – як інструмент участі молоді в розвитку громад, від Ганни Носак, координатора молодіжних банків ініціатив ІСАР «Єднання».
Приймаючи участь у заходах організованих і підтриманих ГО ІСАР «Єднання», ми отримали масу позитивної енергії та позитивного емоційного заряду. Ми оволоділи низкою інструментів ефективної роботи в громаді, використання яких, сприятиме позитивним змінам в місті, се6лищі та селах нашого району. Крім того, ми отримали низку партнерів, співпраця з якими, розвиватиме міжрегіональне партнерство та посилюватиме інституційну сталість нашої громадської організації. ЗМІНЮЄМО.ВПЛИВАЄМО.ЄДНАЄМО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *